Kredyty hipoteczne

Kredyty hipoteczne Kredyty gotówkowe

Kredyt Mieszkaniowy

Czym jest kredyt mieszkaniowy?
Kredyt Mieszkaniowy to nic innego jak kredyt hipoteczny przeznaczony na ściśle określony cel. Za główny i najbardziej oczywisty cel kredytu mieszkaniowego możemy wymienić zakup mieszkania lub domu od dewelopera, spółdzielni mieszkaniowej bądź też osoby prywatnej. Kolejny cel, na który można przeznaczyć środki z kredytu mieszkaniowego to budowa domu lub wykończenie domu. To samo tyczy się remontu lub modernizacji istniejącego już mieszkania. Istnieje możliwość też pozyskania środków na tylko i wyłącznie na zakup działki – budowlanej bądź siedliskowej. Ponad to kredyt mieszkaniowy daje nam możliwość połączenia różnych, wyżej wymienionych celów, np. zakup działki i budowę domu. Kredyt mieszkaniowy cechuje się tym, że jesteśmy zmuszeni przedstawić Bankowi przedmiot zabezpieczenia. Każdy Bank zabezpiecza się w różny sposób ale skoro kredyt należy do grupy kredytów hipotecznych domyślnym zabezpieczeniem jest nieruchomość. Bank może się zabezpieczyć za równo na działce budowlanej, siedliskowej i niekiedy rolnej. Faktem jednak jest, że ta ostatnia opcja jest możliwa tylko w określonych bankach i określonych przypadkach. Właśnie dzięki temu zabezpieczeniu jesteśmy w stanie wywalczyć najniższe marże. W wielu bankach im mniejszy jest stosunek kredytu do wartości zabezpieczenia tego kredytu tym mniejsza marża danego kredytu. Z drugiej strony niskie marże w wypadku tego kredytu zależą od ściśle zdefiniowanego celu. Bankowi łatwiej jest przekazać pieniądze jeśli Wnioskodawca konkretnie określi swoje wydatki. Dlatego między innymi podczas rozpatrywania wniosku konieczne jest złożenie dokumentów określających wartość nieruchomości i ewentualne kosztorysy zaplanowanej budowy. To wszystko sprawia, że jest to najtańsza opcja kredytu.

Kredyt Konsolidacyjny

Co się kryje pod nazwą Kredytu Konsolidacyjnego? Hipoteczny Kredyt Konsolidacyjny jest to kredyt przeznaczony na spłatę istniejących zobowiązań. Z tego produktu korzysta się w sytuacjach gdy klient ma dużo mniejszych zobowiązań, które znacząco uszczuplają comiesięczny budżet. Kredyty gotówkowe, ratalne czy samochodowe sa dość popularną formą pozyskania gotówki. Niestety często nie zauważamy, że pomimo stosunkowo małych kwot jakie pożyczamy większość spłacanej raty pochłaniają nam odsetki. Biorąc kredyt na telewizor czy na sprzęt AGD kierujemy się wygodą rozłożenia płatności na raty a często zapominamy o ukrytych ‚małym druczkiem’ niedogodnościach. Ale gdy takich kredytów nazbieramy trzy czy cztery może okazać się, że w comiesięcznym budżecie nie wystarcza nam na podstawowe wydatki. Tym bardziej, że często kupując na raty, Banki podchodzą ulgowo do swoich klientów i nie sprawdzają ich zdolności kredytowej tak szczegółowo jak w wypadku kredytów mieszkaniowych. Czasami nie sprawdzają tej zdolności wcale. Szczególnie gdy jesteśmy kuszeni różnorakimi „chwilówkami” czy ofertami „SKOK-ów”.

Kredyt Refinansowy

Hipoteczny Kredyt Refinansowy jest kredytem przeznaczonym na spłatę drogiego i niewygodnego kredytu mieszkaniowego, zaciągniętego w innym banku jakiś czas temu. Przyjmijmy, że Pan Brokerski od 5 lat spłaca kredyt mieszkaniowy. Oglądając dziś różne reklamy ofert kredytowych widzi, że dużo traci płacąc wysokie odestki i najzwyczajniej w świecie chciałby płacic mniej. I oczywiście jest to możliwe! Kredyt refinansowy cechuje niskie oprocentowanie i rozłożenie rat w czasie przez co kredyt staje się tańszy. Nasi doradcy są z na bierząco z ofertami ponad 25 banków i są w stanie precyzyjnie określić potencjalną ratę kapitałową i odsetkową a co za tym idzie również potencjalne oszczędności dla kredytobiorcy. Jeśli masz ochotę zaoszczędzić, przyjdź do nas a pomożemy Ci w skonsolidowaniu Twoich zobowiązań. Banki robią co mogą by przyciągnąc do siebie klientów. Dlatego aby uatrakcyjnić swoją ofertę prześcigają się w ofertach cenowych swoich kredytów. Nie jest za późno abyś i Ty sprawdził czy nie przepłacasz.

Pożyczka hipoteczna

Czym się różni pożyczka hipoteczna od kredytu hipotecznego? Cóż, na pewno mają pewną cechę wspólną. Jest nią obowiązek zabezpieczenia kredytu na nieruchomości. Różni je natomiast cel kredytu. W wypadku pożyczki hipotecznej Bank nie będzie żądał od nas określenia na co przeznaczymy uzyskane środki. Ale to ma swoją cenę. Bank oczywiście udzieli nam pożyczki, niestety będzie ona droższa. Dzieje się tak, gdyż Bank przy udzieleniu takiej pożyczki nie ma prawa skontrolować czy faktycznie przeznaczyliśmy ją na to co ją wzieliśmy. Pomimo tego, że jest dość drogą opcją kredytową, nadal jest tańsza niż zwykły kredyt gotówkowy. Ponad to możemy ją wziąc na dłuższy okres i kwota może być zdecydowanie większa. W większości przypadków zalezy to od wartości zabezpieczenia. Więc jeśli potrzebujesz gotówki ale nie chcesz przepłacać, pomożemy Ci wybrać najlepszą pożyczkę hipoteczną.

Jeśli masz jakikolwiek problem z określeniem jakiego kredytu potrzebujesz zgłoś się do nas. Z chęcią pomożemy Ci w tym wyborze.
Zadzwoń lub napisz do nas: doradcy@superbroker.pl